Wielkie święto motoryzacji


Mistrzowie akrobacji motocyklowych i kontrolowanego poślizgu, najszybsze pojazdy, a nawet driftująca ciężarówka i offroad w ekstremalnym wydaniu zapierały dech w piersiach podczas drugiej edycji AUTOMASTER SHOW 2014 w Kamieniu Śląskim. Piknik odbył się na terenie tamtejszego Motoparku 21-22 czerwca 2014. 

Automaster Show - Corvette VTG
Automaster Show – Corvette VTG

AUTOMASTER SHOW to wielki piknik motoryzacyjny, który fanom dwóch i czterech kółek gwarantuje całą moc atrakcji. Ideą pikniku jest integracja środowiska motoryzacyjnego i pokazanie szerokiej publice różnych, często zaskakujących obliczy motoryzacji.

Edycję 2014 wypełniły pokazy stuntu, driftu – w tym rzadki do podziwiania drift ciężarówką w wykonaniu mistrzowskiego teamu STW, wyścigi na 1/4 mili, monster truck oraz strefa offroad.

Aplauz widzów wywołały motocyklowe ewolucje Rafała Pasierbka, mistrza Świata w stuncie motocyklowym, który podczas Automaster Show występował kilkukrotnie.

Na legendarnym dystansie 1/4 mili można było podziwiać najszybszy samochód w Polsce – Corvette VTG, który pod maską ma jedynie… 1650 KM. Jego rekord na 1/4 mili to 7,89 sek.

Podczas Automaster Show na 1/4 mili ścigało się ponad 100 pojazdów i były to jedyne zawody tego typu zaplanowane na ten rok w południowej Polsce.

Automaster Show - warsztaty Wrak Design
Automaster Show – warsztaty Wrak Design

Ogromną popularnością cieszyła się strefa Wrakreacji, czyli królestwo wraków prosto ze złomowiska. Tam można było podziwiać wyścigi Wrak Race, totalną demolkę w wykonaniu monster trucka ale również wziąć udział w artystycznych warsztatach malowania samochodów pod przewodnictwem artystów z ASP.

Atrakcje w strefie offroad przygotowała Grupa 4×4 i zaprzyjaźnione załogi. Kibice mieli możliwość odbycia przeprawowej jazdy na torze offroadowym Motoparku. Team 4FUN pokazał publice jedynego w Polsce short trucka Kruper. Największą uwagę przykuła waga ciężka 4×4 – Mercedes Autoprodukt Sport i Scania Cabała Rally Team, pokazując nie tylko jazdę w ekstremalnym terenie, ale również swoje możliwości na torze ¼ mili i kręcąc piruety na płycie  Motoparku. Nowosądecka Grupa Ratownicza przedstawiła pokazy ratownictwa medycznego w trudno dostępnych warunkach.

Były też niecodzienne konkurencje, jak na przykład konkurs makijażu w lusterku pluszowego fiata 126 p.

Automaster Show - Stunt motocyklowy w wykonaniu mistrza świata Rafała Pasierbka
Automaster Show – Stunt motocyklowy w wykonaniu mistrza świata Rafała Pasierbka

Była też strefa bezpieczeństwa przygotowana przez Automaster Academy, Policję oraz WORD, gdzie dorośli mogli spróbować swoich sił na trolejach, a dzieci wziąć udział w konkursach na znajomość przepisów drogowych.

Imprezę poprowadził znany i lubiany prezenter TVN Turbo – Adam Kornacki.

Fani motoryzacji nie wystraszyli się kapryśnej pogody i licznie całymi rodzinami przybyli do Kamienia Śląskiego ze Śląska, Opolszczyzny, Małopolski, Dolnego Śląska a nawet dalszych zakątków Polski.

Automaster Show to powrót do najlepszych motoryzacyjnych tradycji Kamienia Śląskiego.

Od stycznia 2014 działa tam na stałe Motopark Automaster – Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy i park motorozrywki w jednym. Organizatorem imprezy i gospodarzem terenu jest Auto Master Sp. z o.o.

Galeria zdjęć dostępna na www.automastershow.pl

ZAPRASZAMY


Komentarze są zamknięte.