W Leroy Merlin w Opolu możesz czuć się bezpiecznie


14  lipca 2014 odbyło się szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy z symulacjami wypadków dla Leroy Merlin w Opolu. Program szkolenia został przygotowany w taki sposób, że  treści teoretyczne przeplatają się z praktyką. Kursanci poznają zasady udzielania pierwszej pomocy przy krwotokach, urazach kończyn, złamaniach, urazach głowy czy oparzeniach, a zdobytą wiedzę od razu przekładają na praktykę. Aż 80% czasu szkolenia stanowią ćwiczenia praktyczne.

Leroy Merlin szkolenie z pierwszej pomocy - resuscytacja
Leroy Merlin szkolenie z pierwszej pomocy – resuscytacja

Bogaty program szkolenia obejmuje: ćwiczenia na fantomach – wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ćwiczenie pozycji bezpiecznej z udziałem uczestników szkolenia, opatrzenie ran i oparzeń, wykonywanie opatrunku, a nawet ćwiczenia przy pomocy sztucznych ran. Ćwiczenia resuscytacji odbywają się zwykle w postaci scenek sytuacyjnych, aby skłonić uczestników do rozważenia różnych opcji działania. Powtarzalność wykonywanych czynności pozwala na lepsze przyswojenie realizowanego materiału.

Leroy Merlin szkolenie z pierwszej pomocy - wykorzystanie alkogogli
Leroy Merlin szkolenie z pierwszej pomocy – wykorzystanie alkogogli

Na naszym szkoleniu Uczestnik zdobywa podstawy teoretyczne pierwszej pomocy, które podczas ćwiczeń są utrwalane i rozszerzane o zagadnienia interesujące uczestników. Na zakończenie szkolenia  przeprowadzone zostały symulacje wypadku i akcji ratunkowej – upadek z wysokości. Do udzielenia pierwszej pomocy zaangażowani byli Uczestnicy szkolenia, pod czujnym okiem naszych Instruktorów Pierwszej Pomocy. Takie ćwiczenia bowiem nie tylko pozwalają utrwalić wiedzę, wczuć się w sytuację i działać z adrenaliną, ale także budują relacje w zespole.

Dodatkowy elementem szkolenia były ćwiczenia w aklogoglach. To specjalnie spreparowane okulary imitujące postrzeganie perspektywy i percepcję osoby nietrzeźwej (zaburzenie widzenia, problemy z oszacowaniem odległości, itp.) Poprzez wykonywanie czynności związanych z codzienną pracą, Uczestnicy mogli zobaczyć, jak bardzo zaburzone jest postrzeganie po spożyciu alkoholu.


Pozostaw odpowiedź