Motopiknik 2015 – impreza masowa

opisrealizacji


W niedzielę 26 kwietnia, na lotnisku w Kamieniu Śląskim zjawiły się tłumy fanów motoryzacji, od zatwardziałych miłośników sportów motorowych po zwykłych użytkowników dróg. Motopiknik pokazał, iż motoryzacja łączy kobiety, mężczyzn, dzieci, młodszych i starszych, miłośników różnych odmian motoryzacji, każdy znalazł tutaj coś dla siebie. Pogoda i piknikowa atmosfera sprzyjała świetnej zabawie,  całe rodziny mile spędzały czas z motoryzacją w tle.

Gaz do dechy i ile fabryka dała…

Podczas Moto  Pikniku został zainaugurowany cykl wyścigów równoległych Automaster Speed Cup. Właściciele najszybszych i najmocniejszych aut w Polsce rywalizowali na legendarnym dystansie 1/4 mili w dwóch grupach Street i Profi. W wyścigu wystartowało ponad 80 samochodów, w tym mega mocne Nissany GT-R, Mercedes CL 63 i dragowy Opel Corsa z trzylitrowym silnikiem, każdy z nich pod maską ma kilkaset koni. Najszybszy w grupie modyfikowanych aut Profi  był Jarosław Świerkot (VW Golf) z czasem 10,393 sekund a w klasie street Piotr Matiakowski (Nissan GT-R)  z czasem 10,809 sekundy.

Odpadające zderzaki…

Niepowtarzaną okazją dla amatorów motoryzacji  do zasmakowania sportowej rywalizacji i świetną zabawą  były wyścigi wraków „Ale Urwał’, w których mógł wziąć udział każdy posiadający samochód o wartości poniżej 1000 zł, nawet taki ściągnięty prosto ze złomowiska. Kilkanaście zdezelowanych gruchotów wystartowało w morderczym wyścigu, pokonując szutrowo asfaltowy tor i utrudniania w postaci hopek. Dla większość wraków to była ostatnia trasa. Kurz, zapach spalin, ryczące silniki, odpadające zderzaki, dym spod maski i gotujące się chłodnice towarzyszyły tej szalonej i kolorowej rywalizacji. Najbardziej wytrwałym wrakiem okazał się…??

Jazda bokiem…

Największą w Polsce południowej drift arenę opakowały imponujące pokazy precyzyjnej jazdy i kontrolowanych poślizgów w wykonaniu licencjonowanych kierowców i Teamów Driftowych. W strefie dryftu było czuć adrenalinę i zapach spalonej gumy. Każdy, kto chciał dostarczyć sobie niezapomnianych emocji  mógł skorzystać z „drift taxi” i zasiąść na fotelu pasażera driftowozu, oj widać było wrażenia na twarzach wysiadających po takiej przejażdżce!

Miłość do samochodu łączy..

W strefie klubowej panowała iście przyjacielska atmosfera, można było podziwiać piękne i dopieszczone przez właścicieli auta. Miano najlepiej zaprezentowanego klubu samochodowego podczas Moto Pikniku od kibiców otrzymał klub Alfoholicy Opolskie i Śląskie.

Ogromne kolejki, które ustawiały się do foodtracków mówiły o nowej modzie na szybkie i zdrowe jedzenie, przyrządzane na oczach klientów, z najlepszych produktów, na świeżym powietrzu i prosto z samochodu.

Atrakcje w strefie offroad przygotowało stowarzyszanie Brzeg 4×4, dając pokazy extremalnej jazdy przeprawowej.

A w strefie bezpiecznego kierowcy można było zobaczyć jak wybucha poduszka powietrzna i na własnej skórze poczuć jakie siły działają podczas zderzenia czy dachowania.

 


szczegółyrealizacji

  • Projekt Motopiknik
  • Lokalizacja Kamień Śląski
  • Link motopiknik.pl