W Leroy Merlin w Opolu jest bezpiecznie

opisrealizacji


Już po raz drugi pracownicy Leroy Merlin w Opolu doskonalili swoje umiejętności w zakresie pierwszej pomocy. Program szkolenia został przygotowany w taki sposób, że  treści teoretyczne przeplatały się z praktyką. Kursanci poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przy krwotokach, urazach kończyn, złamaniach, urazach głowy czy oparzeniach, a zdobytą wiedzę od razu sprawdzili w praktyce. Aż 80% czasu szkolenia stanowiły ćwiczenia. Bogaty program szkolenia obejmuje: ćwiczenia na fantomach – wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ćwiczenie pozycji bezpiecznej z udziałem uczestników szkolenia, opatrzenie ran i oparzeń, wykonywanie opatrunku, a wszystko wykorzystując zestawy do charakteryzacji ze sztucznymi ranami, by nadać sytuacjom realnego kształtu.

Ćwiczenia resuscytacji odbywały się w postaci scenek sytuacyjnych, aby skłonić uczestników do rozważenia różnych opcji działania. Powtarzalność wykonywanych czynności pozwalało na lepsze przyswojenie realizowanego materiału. Na naszym szkoleniu Uczestnik zdobywa podstawy teoretyczne pierwszej pomocy, które podczas ćwiczeń są utrwalane i rozszerzane o zagadnienia interesujące uczestników. Na zakończenie szkolenia  przeprowadzone zostały symulacje wypadku i akcji ratunkowej

upadek z wysokości. Do udzielenia pierwszej pomocy zaangażowani byli Uczestnicy szkolenia, pod czujnym okiem naszych Instruktorów Pierwszej Pomocy. Takie ćwiczenia bowiem nie tylko pozwalają utrwalić wiedzę, wczuć się w sytuację i działać z adrenaliną, ale także budują relacje w zespole.

Dodatkowy elementem szkolenia były ćwiczenia w aklogoglach, których wykorzystanie podczas szkolenia, może uświadomić pracownikom zagrożenia wynikające ze spożywania alkoholu w miejscu pracy.. To specjalnie spreparowane okulary imitujące postrzeganie perspektywy i percepcję osoby nietrzeźwej (zaburzenie widzenia, problemy z oszacowaniem odległości, itp.) Poprzez wykonywanie czynności związanych z codzienną pracą, Uczestnicy mogli zobaczyć, jak bardzo zaburzone jest postrzeganie po spożyciu alkoholu.


szczegółyrealizacji

  • Klient Leroy Merlin - oddział Opole
  • Projekt Zamknięte szkolenie z pierwszej pomocy
  • Lokalizacja Centrum Handlowe Karolinka - Opole
  • Data 2014-07-14