Inauguracja Śląskiej Ligi Rajdowej


SLR_LOGO

 

Sport motorowy wraca do Kamienia Śląskiego!

Po 12 latach od ostatniej rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozgrywanej w Kamieniu Śląskim (ówczesnym Torze Opole) na lotnisko wraca regularna liga sportu samochodowego – Śląska Liga Rajdowa. Inauguracja i pierwsza runda zawodów już 29 marca.

Na wszystkich entuzjastów sportowej jazdy w bezpiecznych warunkach czeka 8 rund, które zostaną rozegrane do końca roku, mniej więcej w miesięcznych odstępach. Rywalizacja, szybka i techniczna jazda, profesjonalny pomiar czasu, meta lotna i piknikowa atmosfera gwarantują dobrą zabawę i zawody na wysokim poziomie!

Celem organizacji ŚLR jest promowanie bezpiecznej jazdy i podnoszenie umiejętności kierowców w kontrolowanych warunkach. Przewidujemy, że podczas każdej imprezy będzie ze sobą rywalizowało 50 załóg,w przypadku większego zainteresowania istniej możliwość poszerzenia listy startowej maksymalnie do 80 uczestników.

Poszczególne rundy będą organizowane w oparciu o przepisy i regulaminy PZM oraz będą realizowane przy elektronicznym pomiarze czasu. Mimo, że impreza jest dedykowana kierowcom amatorom, organizacja jej będzie realizowana w oparciu o najwyższe polskie standardy stosowane przy organizowaniu profesjonalnych imprez tego typu. Zapraszamy również kierowców z licencjami uprawniającymi do zawodowego uprawiania sportów motorowych, Specjalnie dla nich w każdej rundzie przewidziana jest klasyfikacja GOŚĆ. Jest to doskonała okazja dla licencjonowanych kierowców do potrenowania przed imprezami typu RSMŚ, RSMP. (Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska/Polski)

Już teraz zapraszamy do zapisywania się na najbliższą rundę.

Informacje dotyczące najbliższych zawodów.

Śląska Liga Rajdowa

1 Runda – 29.03.2015
8:00 – otwarcie biura zawodów
9:00 – 9:50 – sesja treningowa
10:05 – 10:10- odprawa z zawodnikami
10:30 – start zawodów
14:50 – zakończenie zawodów
15:00- ogłoszenie wyników prowizorycznych
15:15 – zakończenie zawodów i wręczenie nagród i pucharów

Już od pierwszej rundy wprowadzamy elektroniczny pomiar czasu i 50 minutową sesję treningową połączoną z zapoznaniem z trasą. Czeka na Was co najmniej 12km jazdy bez zbędnych dojazdówek. Trasa będzie liczyła ok 2,5 km. Nie jest konieczne posiadanie homologacji czy licencji. Postaramy się żeby czekania było jak najmniej. Na miejscu oczywiście grill, ognisko, ciepłe i zimne napoje.

Zapisy na stronie www.grupaautomaster.pl/sport ruszają już 23 marca.

Klasy:

  • klasa MINI do 1 150 cm3
  • klasa MINI PLUS powyżej 1150 cm3 do 1400 cm3
  • klasa COMPACT powyżej 1400 cm3 do 1700 cm3
  • klasa PROFI powyżej 1700 cm3 do 2500 cm3
  • klasa POWER powyżej 2500 cm3 2WD
  • klasa OPEN powyżej 2500 cm3 AWD
  • najlepszy czas przejazdu

Ilość miejsc ograniczona do 50.

Regulamin imprezy – KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ
Mapka przejazdu – publikacja wkrótce
Onboard z przejazdu – publikacja wkrótce

Do wszystkich zawodników kierujemy ogromną prośbę związaną z materiałami, foto-video, które tworzycie podczas imprez. Prosimy o podsyłanie linków do Waszych zdjęć, onboardów i filmików. Będziemy publikować i linkować je naszym facebooku. Prosimy też by w tytule filmiku pojawiła się nazwa Automaster Super OS. Ułatwi to wyszukiwanie filmów w serwisach, w których je umieścicie.

 

Sponsoring i sprawy organizacyjne:

Jarosław Gontarz, k: 660 175 147 e: jaroslaw.gontarz@grupaautomaster.pl


Pozostaw odpowiedź