ECODRIVING

Dbamy o Twoje oszczędności i środowisko naturalne

Szkolenia z mierzalnym efektem = oszczędności i mniej zanieczyszczeń

Spadki spalania paliwa po szkoleniach prowadzonych przez Automaster:
– samochody osobowe: od 2% do 23%
– samochody ciężarowe: od 3% do 17%

Nasi Klienci już zaoszczędzili setki tysięcy złotych! 99% naszych klientów poleca szkolenia z ecodrivingu innym!

Największym kosztem prowadzenia firmy transportowej, sięgającym często ponad 50% całkowitych kosztów, stanowi koszt paliwa. Wpływ na spalanie ma nie tylko stan techniczny floty, rodzaj ogumienia czy ukształtowanie terenu ale przede wszystkim kierowca, który odpowiednio przeszkolony i zmotywowany ma ogromny wpływ na zwiększenie zysku firmy poprzez redukcję spalania nawet o 22%. Dzięki stosowaniu technik jazdy: ecodrivingu i jazdy defensywnej zmniejsza się także zużycie wielu elementów pojazdu, co z kolei niesie za sobą kolejne oszczędności.

To działa!

W ciągu ostatnich pięciu lat przeszkoliliśmy z zakresu ecodrivingu ponad 3 000 kierowców pojazdów osobowych i ciężarowych.
Pozytywne efekty szkoleń potwierdzone są spadkami spalania pomiędzy pierwszym a drugim przejazdem:
– przy samochodach osobowych spadki wyniosły średnio 17%
– przy samochodach ciężarowych spadki wyniosły średnio 9%

Skuteczność prowadzonych szkoleń potwierdza firma DAF Trucks Polska, która oferuje swoim klientom bezpłatne szkolenia z ecodrivingu do każdego nowo zakupionego pojazdu. Ogólnopolski program szkoleń DAF Ecodrive+ został wdrożony i realizowany przez Automaster.

Kompetencje

Kadrę Automaster stanowią najlepsi instruktorzy ecodrivingu w Polsce, którzy zdobywali wiedzę i umiejętności podczas szkoleń zarówno w Polsce jak i zagranicą. Od początku 2015 roku współpracujemy z belgijską firmą Key Driving Competences – liderem na rynku szkoleń z ecodrivingu w Europie, partnerem IRU (Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego) i partnerem pierwszego w Europie międzynarodowego projektu poświęconego redukcji spalania w transporcie samochodowym.

System telemetryczny

Największą przeszkodą w uzyskaniu stałego spadku spalania jest brak wiary kierowców w efekty jakie przynosi ecodriving – jako technika jazdy. Dzięki wykorzystaniu w szkoleniu systemu telemetrycznego pokazujemy bezpośredni wpływ zachowania kierowców na ilość zużywanego przez pojazd paliwa. Generowane podczas szkolenia raporty zawierające wiele szczegółowych parametrów jazdy sprawiają, że kierowcy dostrzegają związek pomiędzy ich zachowaniem a konsumpcją paliwa.

Przykładowy program szkolenia

  • przywitanie, wprowadzenie, omówienie szkolenia
  • pretest (dotychczasowe wyniki spalania)
  • przejazdy uczestników
  • cześć teoretyczna szkolenia
  • przerwa na lunch
  • przejazdy uczestników wraz z omówieniem
  • omówienie szkolenia
  • wręczenie certyfikatów, wspólne zdjęcie, pożegnanie

Budżet szkolenia

Ze względu na wiele czynników różnicujących cenę szkolenia (liczba uczestników, wielkość grupy, ilość i rodzaj pojazdów wykorzystywanych podczas szkolenia, prosimy o kontakt w celu wyceny szkolenia dla Państwa firmy.

UWAGA!
Istnieje możliwość pełnego lub częściowego sfinansowania szkolenia dla mikro, małych, średnich i dużych firm.

Więcej informacji:
Aneta Kolasińska – Demidowicz
t: +48 601 939 834
e: aneta.kolasinska@grupaautomater.pl