Automaster partnerem 1-go Rajdu Opolskiego


Rajd Opolski – pierwsza na opolszczyźnie od lat profesjonalna impreza rajdowa!

Pierwszy Rajd Opolski jest organizowany w ramach VI Rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

Już 24 października będziemy mieli okazję podziwiać profesjonalne zespoły rajdowe w akcji! Zawodnicy będą ścigali się w okolicach Zawady, Turawy, Budkowic i Osowca. Park maszyn oraz biuro imprezy zorganizowane zostaną na terenie parkingu centrum handlowego Turawa Park na granicy Opola i Zawady.

12112315_10153777950603128_6734123869028041143_n– Pierwsza edycja tego rajdu składać się będzie z dwóch odcinków specjalnych, przejeżdżanych trzykrotnie, o łącznej długości ponad 38km. Odcinki zlokalizowane będą w okolicach Turawy oraz Starych Budkowic. Szybkie, ale i techniczne odcinki będą nowością dla uczestników RSMŚl., które mam nadzieję, że przypadną Zawodnikom i Kibicom do gustu – mówi Ania Podwysocka, prezes organizatora rajdu – Automaster Klubu.

Należy zaznaczyć, że 1 Rajd Opolski jest dedykowany tylko i wyłącznie licencjonowanym kierowcom rajdowych. Do tegorocznej edycji zgłosiły się 52 złogi w tym zawodnicy Automaster Klubu – kierowca Tomasz Marek i jego pilot Grzegorz Szczęsny, którzy startują z numerem 41.

Nasi kierowcy.

Jedną z zerówek startuje Paweł Biernat – prezes firmy Automaster oraz jego wieloletni pilot, zasłużony członek PZM – Michał Lang. Zespół będzie startował w rajdzie legendarnym samochodem rajdowym, którym Tommi Makkinen wielokrotnie zdobył tytuł Mistrza Świata Rajdów WRC – Mitsubishi Lancer Evo.

W rajdzie startują także zawodnicy Automaster Klubu – załoga Tomasz Marek i Grzegorz Szczęsny którzy są zdecydowanymi faworytami w swojej klasie! Wypatrujcie ich na trasie rajdu!

Atrakcje towarzyszące w Turawa Park

Z okazji imprezy na terenie Turawa Park zorganizowane zostaną atrakcją spod znaku bezpiecznej jazdy. Dzięki symulatorowi dachowania i zderzenia każdy będzie mógł przekonać się jak mocne są pasy bezpieczeństwa i że naprawdę warto je zapinać. Do dyspozycji klientów centrum i wszystkich kibiców będą również troleje imitujące jazdę w poślizgu oraz auto z tzw. testem stewarta, za pomocą którego kierowcy Formuły 1 ćwiczą utrzymanie optymalnego toru jazdy.


Pozostaw odpowiedź