Akademia AS-ów na płycie poślizgowej

Akademia AS-ów - przygotowanie do jazdy

W Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Auto Master do kwietnia 2014 r. trwają szkolenia z doskonalenia umiejętności za kierownicą dla pracowników firmy ASA z Głubczyc. Profesjonalni instruktorzy ODTJ Auto Master z Kamienia Śląskiego szkolą m.in. przedstawicieli farmaceutycznych pod kątem wychodzenia z opresji na drodze zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych i ekstremalnych sytuacjach drogowych, jakie mogą przydarzyć się nieoczekiwanie podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Akademia AS-ów - zajęcia na płycie poślizgowej
Akademia AS-ów – zajęcia praktyczne na płycie poślizgowej

Szkolenia realizowane są w ramach projektu „Akademia AS-ów. Kompleksowy program rozwoju kwalifikacji pracowników firmy ASA Sp. z o.o. Głubczyce.” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Zaczynamy od podstaw, czyli pozycji za kierownicą, uświadamiając wielu uczestnikom, dzięki symulatorom zderzeń i dachowania, istotę zapinania pasów bezpieczeństwa. Podczas dynamicznej jazdy w slalomie kierowcy przyswajają sobie technikę prawidłowego operowania kierownicą rywalizując jednocześnie między sobą. Najwięcej emocji wzbudzają zajęcia na płytach poślizgowych, gdzie uczymy panowania nad pojazdem i wychodzenia z poślizgów, które szczególnie przydają się przy niekorzystnych warunkach pogodowych. – opowiada Paweł Biernat – instruktor i założyciel ODTJ Auto Master w Kamieniu Śląskim. Dodatkowo pracownicy ASA ćwiczą na specjalnym torze szybką jazdę i dynamiczne pokonywanie zakrętów. Bardzo ważnym elementem bezpiecznej jazdy jest także umiejętność prawidłowego hamowania w zakręcie, którą pracownicy nabywają podczas kursu. Kolejną i jedną z ważniejszych kompetencji jest również umiejętność hamowania przed przeszkodą i jej omijania, nabywana podczas ćwiczeń na płycie poślizgowej. Uczestnicy szkolenia doskonaląc swoje umiejętności korygują szczególnie te błędy, z których często nie zdawali sobie sprawy będąc już od wielu lat czynnymi kierowcami.

Akademia AS-ów - ostatnie wskazówki przed sprawdzianem za kierownicą
Akademia AS-ów – ostatnie wskazówki przed sprawdzianem za kierownicą

Statystyki z krajów Europy Zachodniej pokazują, że kierowcy przeszkoleni w ramach doskonalenia techniki jazdy, powodują o 40 proc. mniej wypadków od kierowców, którzy nie inwestują w szkolenia. Projekt realizowany przez firmę ASA podnosi kompetencje w obszarze doskonalenia umiejętności jazdy samochodem, co dla przedstawicieli farmaceutycznych pracujących w całej Polsce i spędzających wiele godzin za kierownicą samochodu jest bardzo dużą wartością zwiększającą bezpieczeństwo w pracy.

 


Pozostaw odpowiedź